Svatsumløpet 2017       6-spann     Klubbmesterskap    
Plass           stopp 2:00     Værskei  
nr   NAVN   SRART KL Inn Nysetra anvendt tid Tidsutgjevning Ut Nysetra MÅL KL ANVENDT TID
1   Claus H.Grennes   10:11:00 11:47:00 01:36:00 00:29:00 14:16:00 16:02:00 01:46:00
2   Torvild Dahlen   10:08:00 11:42:00 01:34:00 00:32:00 14:14:00 16:07:00 01:53:00
3   Elisabet Edland   10:00:00 11:38:00 01:38:00 00:40:00 14:18:00 16:08:00 01:50:00
4   Mona Kolstad   10:12:00 11:53:00 01:41:00 00:28:00 14:21:00 16:22:00 02:01:00
5   Tonje Buljo   10:10:00 11:56:00 01:46:00 00:30:00 14:26:00 16:32:00 02:06:00
6   Bjørn Kaltenborn   10:03:00 11:50:00 01:47:00 00:37:00 14:27:00 16:38:00 02:11:00
6   Marte Tidemand Johansen   10:05:00 12:04:00 01:59:00 00:35:00 14:39:00 16:50:00 02:11:00
7   Per Olav Gausereide   10:01:00 11:48:00 01:47:00 00:39:00 14:27:00 16:41:00 02:14:00
8   Jørgen Vogt   10:02:00 11:48:00 01:46:00 00:38:00 14:26:00 16:41:00 02:15:00
9   Tormod Andersen   10:09:00 11:56:00 01:47:00 00:31:00 14:27:00 16:47:00 02:20:00
10   Heidi Kaltenborn   10:04:00 12:11:00 02:07:00 00:36:00 14:47:00 17:08:00 02:21:00
11   Stig Helton   10:07:00 12:12:00 02:05:00 00:33:00 14:45:00 17:09:00 02:24:00
12   Anna Steffensen   10:16:00 12:31:00 02:15:00 00:24:00 14:55:00 17:19:00 02:24:00
13   Ole Einar Steffensen   10:15:00 12:30:00 02:15:00 00:25:00 14:55:00 17:20:00 02:25:00
14   Bjørnar Kruse   10:13:00 12:16:00 02:03:00 00:27:00 14:43:00 17:13:00 02:30:00
15   Kjersti Elton   10:14:00 12:17:00 02:03:00 00:26:00 14:43:00 17:19:00 02:36:00
16   Janne Rosenlind   10:06:00 12:14:00 02:08:00 00:34:00 14:48:00 17:29:00 02:41:00
                     
                     
                     
                     
                     
                     
  Svatsumløpet 2017       Fristil     Klubbmesterskap    
            stopp 2:00     Værskei  
Plassering   NAVN   SRART KL Inn Nysetra anvendt tid Tidsutgjevning Ut Nysetra MÅL KL ANVENDT TID
1   Hege Hodnesdal   10:33:00 11:50:00 01:17:00 00:12:00 14:02:00 15:33:00 01:31:00
2   Stein Kampesveen   10:34:00 12:10:00 01:36:00 00:11:00 14:21:00 16:25:00 02:04:00
3   Runa Steffensen   10:38:00 13:14:00 02:36:00 00:10:00 15:24:00 17:58:00 02:34:00
4   Ingrid Steffensen   10:39:00 13:14:00 02:35:00 00:09:00 15:24:00 17:59:00 02:35:00
4   Jorun Steffensen   10:40:00 13:14:00 02:34:00 00:08:00 15:23:00 17:58:00 02:35:00
5   Marie Steffensen   10:41:00 13:15:00 02:34:00 00:07:00 15:22:00 17:59:00 02:37:00
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
  Svastomløprt 2017       Junior     Klubbmesterskap    
            stopp 2:00     Værskei  
Plassering   NAVN   SRART KL Inn Nysetra anvendt tid Tidsutgjevning Ut Nysetra MÅL KL ANVENDT TID
2   Marius Andersen   10:30:00 11:54:00 01:24:00 00:06:00 13:59:00 15:39:00 01:40:00
3   Tobias Odberg   10:31:00 11:54:00 01:23:00 00:05:00 13:59:00 15:41:00 01:42:00
6   Ida Bergom Larsen   10:32:00 12:10:00 01:38:00 00:04:00 14:14:00 16:05:00 01:51:00
4   Amund Ørslien   10:35:00 12:09:00 01:34:00 00:03:00 14:12:00 15:55:00 01:43:00
5   Mikkel Korpela   10:36:00 12:05:00 01:29:00 00:02:00 14:02:00 15:50:00 01:48:00
1   Aurora Aasvestad   10:37:00 11:59:00 01:22:00 00:01:00 14:01:00 15:33:00 01:32:00

Beretning Svastomløpet 2016
Innsjekking på P-plassen på Værskei 07.00 - 09.00
Kjøremøte på kafeen kl 09.00
Start kl 09.30 sledeklasse 2 x 35 Km (24 startende)
fristil klassen 2 x 20 Km. (4 startende)

Nytt konsept - Villmarkssjekkpunkt på Engelandsetra
Vertskap bestod av Anne Ørslien og 5 personer fra Engelands familien, alle kjørerne ble servert suppe, rundstykker, kaffe og kaker av vertskapet og dette ble tatt godt i mot av alle kjørerne.

3 - timers hvile, tidsutgjevning og jaktstart tilbake til mål.
Thorvild Dahlen vant 6 spann klassen og Lars Terje Larsen ble klubbmester.
Anna Steffensen vant fristil klassen og ble også klubbmester.
4 juniorer deltok sammen foresatte.
Alle kjørerne gjennomførte løpet.

Premieutdeling på Værskei kafe kl 17.30 med mange fine premier fra ‪#‎nonstopdogwear‬ og ‪#‎Provit‬
Lysbilde kåseri om Iditarod løpet 2015 V/Thomas Wærner

Det var bra oppmøte av klubbens medlemmer.

Staben bestod av :
Renleder Trond Ørslien
Tidtaging Claus Grennes
Innbydelse/på melding Trond Ørslien
Startnummer Simen Bækken
Sjekkpunkt Jon Flaa, Trond Ørslien, Stein Kampesveen
Følgeskuter Stein Kampesveen
Premieutdeling Kine L Skaar/Trond Ørslien
Løypekjøring/merking Jan Johansen
Parkering Jan Johansen/Jan Kåre Heiberg
Søknader Eilert Hestehagen
Diplomer Nils Finsrud
Web/Facebook Claus Grennes

Stor takk til Bjørn Ødegaard som klarte og skaffe tilveie prosjektor til foredraget.

Svastomløpet er et uhøytidelig løp for alle, men også Gausdal Trekkhundklubb sitt klubbmesterskap.
Det konkurreres i fristil – ski, pulk, kickspark, snørekjøring og slede.